ONVO Elektrikli Scooter Nasıl Hızlandırılır? Hızlandırma Yöntemi 1

ONVO elektrikli scooter hızlandırma üzerine yazdığımız bu yazıda genel scooter hızlandırma yöntemleri üzerine de sizleri bilgilendireceğiz.

ONVO, 4K, ultra HD ve Smart televizyonlar üreten bir firma konumunda iken bu alandaki tecrübe ve bilgi birikimini mikro mobilite araçları alanında da uygulamak için harekete geçti. Türkiye’de çeşitli marka ve modellerde bulunan elektrikli scooterlar arasına ONVO OV-006, ONVO OV-007 VE ONVO OV-011 modelleri ile iddialı bir giriş yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafında 200’den fazla bayi ve teknik servis ağı ile oturmuş sisteminde elektrikli scooter modelleriyle de hizmet vermeye başladı.

İlk olarak 3 farklı modelde sektöre giriş yapan ONVO, özellikle OV-011 modeli ile iyi bir çıkış yakaladı. Kullanıcılar tarafından beğenilen ve yoğun ilgi gösterilen OV-011 modeli escooter, 500Watt motor gücüne ve 10Ah batarya kapasitesine sahip. Ayrıca amortisörleri ve 10inç tekerleri ile kullanıcılara keyifli ve konforlu bir sürüş vadediyor.

Elektrikli Scooter Hızlandırma

Elektrikli scooter hızlandırma işlemi temel anlamda sınırlandırılmış scooter yazılımındaki sınırları değiştirmekle ilgilidir. Scooterın ömrünü etkileyen hızlandırma yöntemini yapmadan/yaptırmadan önce dikkatli ve bilinçli olmak gerekir. Eğer ki hızlandırılacak scooter, Xiaomi marka elektrikli scooterlar gibi fabrikası tarafından kesin olarak yazılımından kısıtlama getirilmiş cihazlarsa bu tür scooterların hızlandırılması ya da yazılımının oynanması tehlikeli olacaktır.

Xiaomi elektrikli scooter hızlandırma işlemi, doğrudan scooterın yazılımına müdahale ile yapılan bir işlemdir. Kısaca açıklamak gerekirse, Xiaomi scooter modellerinde hız artırma işlemi için zararlı yabancı yazılım ve uygulamalar kullanılmaktadır. Bu kullanılan uygulamalar/yazılımlar, elektrikli scooterın ömrü için koyulmuş limitlerin değiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Bu limitler, scooter üzerindeki donanımın ömrünün kısalmasına etki gösterdiği kadar kullanıcıları da tehlikeli sonuçları olacak durumlarla baş başa bırakmaktadır.

Bu sebeple Xiaomi elektrikli scooter modellerinde zararlı yazılımlarla yapılan hız artırımlarında batarya ömrü, motor ısısındaki limitlerin artırımıyla motorda yanma gibi tehlikeli sonuçları olacak problemlerle karşılaşmak gayet normaldir.

ScooterAl olarak Xiaomi elektrikli scooter modellerinde yazılıma müdahale ile yapılan hız artırımlarını tehlikeli buluyor ve kullanıcılara kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Ama ONVO markalı elektrikli scooterlarda bu durum Xiaomi’de olduğu gibi değildir. Bununla ilgili detayları yeni bir başlıkla sizlere aktaralım.

ONVO Elektrikli Scooter Hızlandırma İşlemi

ONVO elektrikli scooter modellerinde hız artırımı, ScooterAl tarafından zararlı bir yazılım kullanılmadan yapılmaktadır. Scooterın kendi izin verilen hız limitlerine kadar yükseltme işlemi yapılır. Örnek verecek olursak; 25km/ hıza sahip ONVO OV-011 modelinin hızı, hız artırımı sonrası 38km/s hıza çıkmaktadır.

ONVO scooterlarda hız artırma işlemi, kullanıcıların onayı alındıktan sonra yapılır. Yapılan işlem sonrasında herhangi bir garanti dışı kalma olayı olmaz.  2 yıl olan garanti süresi aynen geçerliliğini korur.

ONVO elektrikli scooter hızlandırma uygulaması, scooterın batarya veya motor ömrüne zarar verecek herhangi bir zararlı yazılım müdahalesi içermez. Fabrika tarafından izin verilen limitler içerisinde hız artırımı yapılır.

ONVO Elektrikli Scooter Nasıl Hızlandırılır?

ONVO elektrikli scooter sahibiyseniz ve scooterınızı hızlandırmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hızlandırma işlemini alanında uzman ekibimizce gerçekleştirir ve birkaç saat içerisinde teslimi yaparız. Scooter kullanırken güvenlik ekipmanlarını kullanmayı ve scooterı yüksek hızlarda kullanmamayı mutlaka unutmayınız.

HIZLANDIRMA İŞLEMİ ve DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN.

WhatsApp’dan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. onvo 006 dolgu lastikli olduğu için daha cazip geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir