Koltuklu (Oturaklı) Elektrikli Scooter Modelleri Yorum Yap

Koltuklu (oturaklı) elektrikli scooter modelleri özellikle 2 tekerli scooterları uzun süre ayakta kullanmakta zorlananlar için iyi bir alternatif oldu. Koltuklu (oturaklı) scooter modelleri ve fiyatları de bu anlamda değişkenlik göstermeye başladı.

Elektrikli scooter, mikro mobilite alanında özellikle son yıllarda kullanımı hızla artan araçlardan. Her yaştan kullanıcı olan bu elektrikli cihazlar, geniş bir kitleye hitap ediyor. Özellikle kalabalık metropol şehirlerde kiralama sistemleri ile kullanımları daha da yaygınlaşıyor.

Elektrikli scooter modelleri de kullanım arttıkça çeşitlilik göstermeye başladı. Bu araçlar da tıpkı diğer ulaşım araçları olan bisiklet, otomobil, motosiklet gibi kendi içerisinde sınıflara ayrıldı. Bu sınıfları da etkileyen birçok parametre ortaya çıktı. Motor güçleri, tekerlek yapıları, amortisör mekanizması gibi çeşitli teknik özellikler bu sınıfların oluşmasına zemin hazırladı.

Bazı araçlar şehir için ulaşımda kullanılırken bazıları da off-road olarak eğlence amaçlı kullanılıyor. Kullanıcı talep ve beklentileri teknik özellikleri de etkiliyor ve bu alanda yeni bir sektörün ortaya çıkmasını hızlandırıyor. Elektrikli scooter endüstrisi günümüzde hızla büyümeye ve içerisine çeşitli ürün ve aksesuarları da katmaya devam ediyor.

Elektrikli Scooter Koltuğu (Oturağı)

Elektrikli scooter koltuğu (oturağı), üretimleri yapılan aksesuarların başında geliyor. Bazıları oturaklı scooter olarak üretilirken bazıları da oturaksız üretiliyor. Özellikle bu cihazları uzun menzilde kullananlar bir süre sonra ayakta çok durmadan kaynaklı rahatsızlıkların ortaya çıktığından bahsediyorlar. Tabi bu ve benzeri rahatsızlıklar da oturaklı scooter modellerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor.

Koltuklu scooter modelleri, yine portatif ve katlanır araç tasarımına uyum sağlayacak şekilde üretiliyor. Mikro mobilite cihazlarının katlanır olma özellikleri taşımaları da onların bir artı yönü olduğu için onlara eklenen aksesuarlar da bu pozitif özelliğe göre üretiliyor. Katlanır scooter koltuğu tasarımları ile taşıma kolaylığı sağlanmış oluyor.

Oturaklı Scooter Modelleri

Oturaklı scooter modelleri, koltuklu üretilen ve sonradan aksesuar olarak takılanlar olarak gruplara ayrılıyor. Xiaomi M365 gibi oturağı sonradan takılanlarda, koltuk ve mekanizması scooterın haricinde satın alınan bir aksesuar oluyor. Özellikle son dönemde elektrikli motosikletlere gelen gümrük zamları ve diğer fiyat artışlarından dolayı escooter koltuğuna yönelimde artış gözlemlenmiştir.

Elektrikli Scooter Koltuğu, başlıklı ürün açıklamamızda da okuyabileceğiniz gibi Xiaomi M365 / Pro / Pro 2, Volta VT1, Hoverway, Citymate Urban, Tomolco H7, Sky markalı ve Xiaomi kasa diğer scooter modellerine göre üretilmiş koltuğun satışını yapmaktayız. Yumuşak oturma yüzeyi ve amortisörlü tasarımı ile kullanıcılara rahat ve keyifli bir yolculuk sunuyor.

Elektrikli Scooter Koltuğu Fiyatları Ne Kadar?

Elektrikli scooter koltuğu fiyatları, escooterın modeline ve koltuğun özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin; bir koltukta amortisör var ise ve malzemesi kaliteli ise bu fiyatı artıran nedenlerden oluyor. Ayrıca bazı modellerin koltukları kendi firmaları tarafından imal edilmeyebiliyor. Böyle durumlarda imalatı yapan özel işletmeler piyasadaki koltuk fiyatlarını da etkiliyor ve rakamları kendilerine göre düzenliyorlar. Daha önce kaleme aldığımız elektrikli scooter koltuğu fiyatları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bizler de uzun menzilli sürüşlerde ayakta durmaktan yorulanlara scooter koltuğu öneriyoruz. Ama scooterlarına uygun koltuk seçtiklerinden emin olmalarını ve montajını güvenli olacak şekilde sağlam yapmalarını da tavsiye ediyoruz. Ayrıca ayakta elektrikli skuter kullanmak ile oturarak kullanma arasında farkın olduğunu hatırlatıyoruz. Oturarak iki tekerli scooter kullanmanın ayakta kullanmaktan daha zor olduğunu ve denge konusunda kendilerini tam alıştırmadan işlek cadde ve sokaklarda kullanmamaları gerektiğini hatırlatıyoruz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek ve merak ettiklerinizi sormak için bize iletişim adres ve numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 çevrim içi olan WhatsApp hattımıza (0850 305 71 14) da yazmaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir