Elektrikli Scooter Aksesuarları ve Aparatları Yorum Yap

Elektrikli scooter aksesuarları ve aparatları, çeşitlilik gösterir. Elektrikli scooter sahibi iseniz aksesuar kullanmak isteyebilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizlere scooterlarınızda kullanabileceğiniz aksesuar ve aparatlardan bahsedeceğiz.

Elektrikli scooter modelleri, genelde iki veya üç tekerli mikro mobilite araçlarından oluşuyor. Bisikletlerde olduğu gibi gidona sahip bu araçlar teker göbeğinde bulunan hub DC motor ve batarya gibi ana bileşenlere de sahip.

Kullanıcılar tarafından güverte denilen scooter zemininde ayakta durarak kullanılan bu cihazlar, gerek kullanımı daha konforlu hale getirmek gerekse daha güvenli bir yolculuğa sahip olmak için çeşitli aksesuarlara sahip oluyorlar. Şimdi sizlere elektrikli scooter aksesuarları ve aparatları üzerine özet niteliğinde olacak birkaç başlık yazacağız.

Elektrikli Scooter Aksesuar ve Aparatları

Elektrikli Scooter Koltuğu

Elektrikli scooter koltuğu, bu cihazları ayakta kullanmak istemeyenler tarafından tercih edilen bir aksesuardır. Scooterın güverte diye adlandırılan zemin kısmına monte edilirler. Kutu içerisinde tüm bağlantı elemanları bulunur ve montajı kolaydır. Scooter modeline göre koltuk ölçüleri de değişkenlik gösterir. Scooter oturağı alırken kullandığınız modelle uyumlu olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz.

Elektrikli Scooter Koltuğu

Scooter koltuğu diğer bir deyişle scooter oturağındaki talep, dolar kuruna bağlı olarak motosiklet benzeri oturaklı araçların fiyatlarındaki artışla birlikte daha da yükselmiştir. Elektrikli scooterları oturarak da sürmek isteyenler için oldukça faydalı bir aksesuardır. Bazı scooter modellerinde kutu içerisinde çıkarken bazılarında da ayrıca satılırlar.

Scooter oturağı, çeşitli özellikleri göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Örneğin, sürüş esnasından daha konforlu bir yolculuk isteyenler amortisörlü scooter koltuğu tercih etmelidir. Kullanıcılar vücut ölçülerine göre oturak genişliği ve koltuk yüksekliği gibi ölçülere dikkat ederek aksesuar seçimi yapmalıdır.

İnternet sitemizden Amortisörlü Scooter Koltuğu ilanımızı inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Çantası

Elektrikli scooter çantası, yolculuk esnasında belki de ihtiyacınız olacak en önemli ve faydalı aksesuarlardandır. Scooter kullanırken cebinizde bulunan cep telefonu, cüzdan gibi eşyalarınızı düşürme riskiniz her zaman vardır. Ayrıca scooter kullanırken kendinizi daha rahat hissetmek için üzerinizde bulunan bu eşyalardan kurtulmayı isteyebilirsiniz. Bu tip durumlar için gidon askılı scooter çantaları imdadınıza yetişecektir.

Elektrikli Scooter Çantası

Sadece cüzdan, anahtar ve telefon gibi eşyalarınızı değil, aynı zamanda suluk, sandviç, sigara (keşke kullanmasanız) ve çakmak gibi çantada muhafazası daha kolay gıda ve eşyalarınızı da scooter çantasında muhafaza edebilirsiniz.

Elektrikli scooter aksuarları seçerken her zaman dediğimiz gibi seçtiğiniz aksesuarın boyutları sizin ihtiyaçlarınıza ve scooterınıza göre olmalıdır. Gidon askılı scooter çantası seçerken çantanın gidona montajı yapıldığında ön farınızı kapatmamalıdır. Ayrıca ihtiyacınız olan scooter çantası hacmini de belirlemenizi tavsiye ederiz. Su geçirmez bir çanta her zaman sizin için güzel bir scooter aksesuarı olacaktır.

İnternet sitemizdeki su geçirmez Elektrikli Scooter Çantası ilanımıza göz atmanızı tavsiye eder ve güvenle sipariş verebileceğinizi hatırlatırız. Ayrıca aksesuar kategorimizde bulunan bacak çantalarını da incelemenizde fayda var.

Elektrikli Scooter Güvenlik Aksesuarları

Scooter Dikiz Aynası

Scooter dikiz aynası, yolculuğunda güvenli sürüşe önem verenler için tercih edilmesi gereken oldukça faydalı bir aksesuardır. Scooter aksesuarları kategorisine “güvenlik” vurgusuyla giren dikiz aynaları çeşitli tür ve tasarımda olabilir. Şimdi sizlere kısaca onlardan bahsedelim.

Yolculuk esnasında arkanızda da bir gözünüzün olması oldukça önemlidir. Sürüş esnasında kafanızı arkaya çevirmek can güvenliğinizi tehlikeye atacaktır. Bu durumda sizin için en mantıklı ve ciddi öneme sahip aksesuar, dikiz aynalarıdır. Tabi scooterlarda kullanabileceğiniz dikiz aynaları da çeşitlilik gösterebilir.

Gidon dikiz aynası, gidona yanlardan monte edilen ve ayarlanabilir çubuğu ile kendinize uygun konumlandırma ve açı ayarlaması yapabileceğiniz güvenlik aksesuarlarıdır. Gidon dikiz aynası, arkanızı görmede size yardımcı olacak güzel bir aksesuardır. Bu aynaları tercih etmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı başlıklar vardır; scooter gidon ölçüleriniz ve scooter gidonunuzda bu aparatın takılabilmesi için uygun bir alan olması sizlere söyleyebileceğimiz ana başlıklardır. Ayrıca dolgu tekerli scooter sahibiyseniz gidondaki titreşimler aynaya ve sürüşünüze zarar vermeyeceğinden emin olmanızı tavsiye ederiz.

Diğer bir scooter dikiz aynası da bilekte kullanılanlardır. Bilek dikiz aynası, eldiven şeklinde elinize giyebileceğiniz ve elinizin üst kısmında konumlanacak dairesel bir aynadan oluşur. Kullanımı oldukça basittir. Bisiklet sürücüleri tarafından da tercih edilirler.

Scooter Bilek Dikiz Aynası

ScooterAl’dan Scooter Bilek Dikiz Aynası sipariş vermek ve incelemek için ilgili aksesuar sayfamızdaki ilanımıza göz atabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Aydınlatması

Elektrikli scooter kullanırken özellikle gece sürüşlerinde görünür olmak güvenlik açısından oldukça önemlidir. Hem sizin yolu sağlıklı şekilde görebilmeniz hem de yoldaki diğer kişilerin sizi görebilmesi için scooter aydınlatmasına ihtiyacınız vardır.

LED ışıklı scooter, sizi yolda fark edilir yapacaktır. Ayrıca scooterınıza estetik bir görünüm kazandıracak scooter aksesuarlarındandır. Pil ile çalışan LED ışıkların yanında doğrudan scooter bataryasına bağlanan türleri de vardır. Youtube gibi video paylaşım sitelerinden scooterınıza nasıl monte edeceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Scooterda kullanabileceğiniz diğer bir aydınlatma aksesuarı da scooter far ve feneridir. Scooter farı ve feneri, yolculuğunuzda sizi daha güvenli hale getirecektir. Scooter gövdesine yapıştıracağınız reflektörler de sizi yolda daha görünür hale getirecek faydalı bir aksesuar olacaktır.

Elektrikli Scooter Sticker

Elektrikli scooter sticker, tıpkı güvenlik reflektörleri gibi gövdeye yapıştıracağınız aksesuarlardandır. Scooterınız üzerinde reflektör görevi göreceği için güvenlik açısından fayda sağlayacaktır. Elbette kullanılmasının temel nedeni scooter görünümünü güzelleştirmek içindir. Scooter modifiye etmek isteyenler için güzel bir aksesuar olacaktır.

Diğer Elektrikli Scooter Aksesuarları ve Aparatları

Elektrikli scooter aksesuarları ve aparatları olarak belki de şuan onlarca parça ve elemandan bahsetmemiz gerekir. Yazımızı çok uzatmadan kısaca başka önemli scooter aksesuarları ve elemanlarından hızlıca bahsedelim.

Elektrikli scooter çamurluk desteği ve kancası, çamurluğunuzdan gelecek titreşim kaynaklı sesleri engellerken aynı zamanda çamurluğunuzun kolayca kırılmasına engel olur.

Scooter kablo tutucu aparatları, scooter kablolarınızı gövdeye sabitlemeye ve daha temiz ve düzgün bir görünüş oluşturmaya yarar.

Fren kolu koruyucu ile fren kolunuzda meydana gelecek dezenformasyonları engellersiniz.

E-scooter koruma şeridi ile güverteniz yani scooterınızın kenarlarını çeşitli sürtünmelerden kaynaklı hasarlara karşı koruyabilirsiniz.

Slikon ekran kılıfı kullanarak dijital ekranınızı güneş ve su başta olmak üzere dış ortam şartlarından korumuş olursunuz. Ayrıca çarpışma ve sert cisim temaslarında oluşabilecek hasarlara karşı da ekranı koruma seviyenizi yükseltmiş olursunuz.

Escooter spiral kablo aksesuarı ile hem scooterınızı renklendirerek daha güzel bir görünüme kavuşturabilir hem de kablolarınızda oluşacak ezilme ve soyulmaların önüne geçebilirsiniz.

Elektrikli scooter yan ayaklık kaydırmaz ucu ile cihazınızın park halinde kaymazlık derecesini artırabilir ve metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının zeminlerinde oluşabilecek hasarlara karşı önlem almış olursunuz.

Escooter metal pil koruma kapağı ile bataryanıza dışardan gelebilecek yabancı maddelere karşı koruyucu bir kaplama yapmış olursunuz. Ayrıca su ve toprak kaçmalarına karşı da faydalı olacaktır.

Elektrikli scooter gidon titreşim ve boşluk önleyici aparat ile gidonunuzda meydana gelecek kronik ses/gürültülere karşı önlem almış olursunuz.

Bu yazımızda sizlere elektrikli scooter aksesuarları ve aparatları üzerine faydalı bilgiler vermeye çalıştık. Sizler de tavsiye edebileceğiniz scooter aksesuar ve aparatlarını bizlerle paylaşabilir ve yorum alanından düşünce/görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir